Nowowiejski - hołd Ojczyźnie

konkurs, koncert

03-04-2017

03-10-2017

04-11-2017

07-11-2017

13-11-2017miejsce: Poznań, Zespół Szkół Muzycznych
organizatorzy: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu


Celem organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu projektu "Nowowiejski – hołd Ojczyźnie" jest popularyzacja i upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości związanego z Poznaniem kompozytora, uhonorowanie wybitnego twórcy przez społeczność jego Małej Ojczyzny. Projekt ma uświadamiać rangę dzieł Feliksa Nowowiejskiego, ich walory muzyczne i uniwersalne wartości humanistyczne, propagować wśród młodzieży postawy patriotyczne wyrażane kreacją artystyczną, zachęcić uczniów szkół artystycznych do samodzielnych prób kompozytorskich, inspirowanych dziełami Mistrza, podnieść poziom umiejętności wykonawczych i współpracy zespołowej muzykującej młodzieży.

program:

1. Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski "Nowowiejski in memoriam", adresowany do uczniów szkół i uczelni muzycznych w kategoriach kompozycji: organowych, chóralnych i pieśni solowe.

2. Poznański Konkurs Wiedzy o Feliksie Nowowiejskim adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

3. Inauguracja artystycznej części projektu w Pałacu w Rogalinie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki (3 października 2017 roku).

4. Koncert utworów kameralnych F. Nowowiejskiego i polskich kompozytorów I połowy XX wieku w wykonaniu solistów, zespołów wokalnych i instrumentalnych Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania (4 listopada 2017 roku)

5. Konferencja popularnonaukowa poświęcona postaci i twórczości Kompozytora w Muzeum Feliksa Nowowiejskiego "Willa wśród róż" organizowana we współpracy z Towarzystwem imienia Feliksa Nowowiejskiego, Wydziałem Muzykologii UAM i Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego (7 listopada 2017 roku).

6. Koncert galowy projektu "Nowowiejski hołd Ojczyźnie" w ramach obchodów Święta Niepodległości w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (13 listopada 2017 roku).

W części I wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego "Nowowiejski in memoriam" oraz wykonanie nagrodzonych kompozycji. W części II wykonanie utworów Feliksa Nowowiejskiego przez solistów, chóry i zespoły orkiestrowe Zespołu Szkół Muzycznych i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, z udziałem absolwentów, pedagogów ZSM oraz zaproszonych gości.

www.zsm.poznan.pl

powrót do programu