VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego

5 kwietnia 2017

Towarzystwo im. F. Nowowiejskiego wraz z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu zapraszają młodych organistów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego. Obecna szósta edycja, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w roku 140. rocznicy urodzin Patrona, w dniach 23–29 września 2017 roku. W skład jury wchodzą przedstawiciele młodego pokolenia, wirtuozi-organiści z Niemiec, Czech, Węgier i Polski: Matthias Neumann - przewodniczący, Jan Doležel, Balázs Szabó, Bogna Nowowiejska-Bielawska, Jarosław Tarnawski, Karol Mossakowski.

Uczestnikami Konkursu mogą być organiści, którzy w dniu rozpoczęcia przesłuchań nie ukończyli 35. roku życia. Dopuszcza się udział maksymalnie 20 uczestników, przy czym w razie zgłoszenia się większej liczby chętnych osób decyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs jest 3-etapowy. Do drugiego etapu przewiduje się dopuszczenie maksymalnie 10, a do trzeciego – 5 uczestników. Zgłoszenia do 30 czerwca.

więcej szczegółów

drukuj