Siedem dni w „Willi wśród róż”

5 grudnia 2017

Na rynku wydawniczym ukazała się książka Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej Siedem dni w „Willi wśród róż”, wydana nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Autorka, wnuczka Feliksa Nowowiejskiego, zabiera czytelników w niezwykłą opowieść o życiu tego wybitnego kompozytora i organisty. Bohaterem opowieści jest także jej syn Janek, który pragnie poznać historię swojego pradziadka. Każdego wieczoru mama zdradza mu inne szczegóły z życia kompozytora: opowiada o czasach szkolnych, wielkich podróżach, powstaniu muzyki do Roty, dyrygowaniu ogromnym chórem, a także zaczarowanej batucie i pierścieniu, który Feliks Nowowiejski otrzymał od królowej Holandii.

Uzupełnieniem tej pięknie wydanej, bogato ilustrowanej książki jest wyjątkowa płyta z nagraniami utworów Feliksa Nowowiejskiego. Wyjątkowa, ponieważ kompozycje Mistrza zostały nagrane w „Willi wśród róż”, na zabytkowym fortepianie marki Blüthner, a grał je jego syn Jan, ojciec Bogny, dziadek Janka. Na płycie usłyszycie także głos samego Janka – zaproszenie do wysłuchania tej niezwykłej opowieści…

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej szczegółów

drukuj