Feliks, kompozytor z Warmii - miniatura

Feliks, kompozytor z Warmii

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie wydała komiksową zgadywankę „Feliks, kompozytor z Warmii”. Autorem ilustracji jest Jarosław Gach.

więcej
Teka kompozytorska Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Teka kompozytorska Feliksa Nowowiejskiego

Imponująca publikacja o twórczości kompozytora „Quo vadis” i „Roty” ukazała się nakładem Fundacji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na 550 stronach autorki „Teki”: Iwona Fokt, Hanna Kostrzewska i Teresa Brodniewicz, opisały szczegółowo wszystkie utwory sygnowane nazwiskiem Nowowiejskiego.

więcej
Krzysztof Zanussi - zapowiedź „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego  - miniatura

Krzysztof Zanussi - zapowiedź „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego

Prezentujemy zapowiedź Krzysztofa Zanussiego dotyczącą studyjnego nagrania płytowego „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego. Zachęcamy do obejrzenia!

więcej
Kontynuacja Roku Nowowiejskiego - miniatura

Kontynuacja Roku Nowowiejskiego

Dzisiaj upływa 71. rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego. Zainicjowane działania artystyczne, naukowe i popularyzatorskie, rozpoczęte w Roku Nowowiejskiego 2016, będą kontynuowane do końca tego roku, w którym to obchodzimy 140. rocznicę urodzin twórcy „Roty” (7 lutego).

więcej
Kolędy op. 21 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Kolędy op. 21 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego

Sto­wa­rzy­sze­nie Muzyki Polskiej oraz Agencja Ars Operae wydały zbiór 20 Ko­lęd op. 21 nr 3 w wy­ko­na­niu so­pra­nist­ki El­bie­ty Szmyt­ki i pia­ni­sty Grzegorza Bie­ga­sa. Na­gra­nia do­ko­na­no w sa­li Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Ka­to­wi­cach.

więcej
Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca - miniatura

Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca

W związku z obchodami rocznicy Feliks Nowowiejski 2016/2017 Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na wystawę poświęconą Feliksowi Nowowiejskiemu, kompozytorowi, dyrygentowi, organiście, pedagogowi i organizatorowi życia muzycznego w Polsce.

więcej
Fotorelacja z Nadzwyczajnego koncertu z okazji Roku Nowowiejskiego i Roku Sienkiewicza - miniatura

Fotorelacja z Nadzwyczajnego koncertu z okazji Roku Nowowiejskiego i Roku Sienkiewicza

Owacją na stojąco po wykonaniu „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego w niedzielę wieczorem, 20 listopada 2016 roku w Filharmonii Narodowej zakończył się Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Nowowiejskiego i Roku Sienkiewicza.

więcej
„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego w Filharmonii Narodowej - miniatura

„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego w Filharmonii Narodowej

20 listopada 2016 roku o godz. 19.30 w Sali koncertowej Filharmonii Narodowej odbędzie się nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza. W programie koncertu, z udziałem wybitnych solistów, znajdzie się oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Szkolenie z zakresu Programu „Nowowiejski 2017” - miniatura

Szkolenie z zakresu Programu „Nowowiejski 2017”

Instytut Muzyki i Tańca organizuje szkolenie z zakresu przygotowania wniosków do Programu MKiDN „Nowowiejski 2017”.

więcej
Program „Nowowiejski 2017” uruchomiony - miniatura

Program „Nowowiejski 2017” uruchomiony

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło program „Nowowiejski 2017” w dniu 28 października 2016 roku. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

więcej
Nuty „Roty” Feliksa Nowowiejskiego do pobrania - miniatura

Nuty „Roty” Feliksa Nowowiejskiego do pobrania

Biuro Obchodów Roku Nowowiejskiego udostępnia, za zgodą spadkobierców kompozytora, zapis melodii i słów „Roty” Feliksa Nowowiejskiego i Marii Konopnickiej. Z zapisu tego można bezpłatnie i legalnie korzystać do publicznych występów do 31 grudnia 2017 roku. Dokonywanie nowych opracowań na inne składy wokalne lub instrumentalne do końca 2016 roku, wymaga zgody spadkobierców.

więcej
Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza - miniatura

Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza

20 listopada 2016 roku w Sali Filharmonii Narodowej odbędzie się nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza. W programie koncertu, z udziałem wybitnych solistów, znajdzie się oratorium „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Feliks Nowowiejski 2016-2017 - miniatura

Feliks Nowowiejski 2016-2017

W 2016 roku obchodzimy 70. rocznicę śmierci Feliksa Nowowiejskiego, a w 2017 roku – 140. rocznicę urodzin. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2016 Rokiem kompozytora. Warto z tej okazji przybliżyć olbrzymią spuściznę muzyczną kompozytora, znanego Polakom głównie jako kompozytora „Roty”. Jest to także znakomita okazja do przypomnienia patriotycznej i społecznej postawy Nowowiejskiego.

więcej