„Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

„Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego

26 listopada 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego. Album z udziałem organistki Elżbiety Karolak został wydany nakładem DUX.

więcej
Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - miniatura

Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie

15 grudnia 2017 roku ukaże się publikacja albumowa „Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie”, której wydawcą jest Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.

więcej
„Znalezienie Świętego Krzyża” - transmisja online koncertu - miniatura

„Znalezienie Świętego Krzyża” - transmisja online koncertu

Już w najbliższy piątek, 24 listopada 2017 roku w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”. Osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w koncercie, polecamy śledzenie transmisji online!

więcej
Koncerty organowe i utwory organowe Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 24 listopada - miniatura

Koncerty organowe i utwory organowe Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 24 listopada

24 listopada 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Feliks Nowowiejski - Koncerty organowe, utwory organowe”. Album z udziałem organisty Stanisława Diwiszka został wydany nakładem Acte Préalable.

więcej
Wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego  - miniatura

Wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego

15 listopada 2017 roku do sprzedaży trafiło wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego na głos solo z towarzyszeniem fortepianu, wydane nakładem Wydawnictwa Graf_ika.

więcej
Spektakle słowno-muzyczne o Feliksie Nowowiejskim - miniatura

Spektakle słowno-muzyczne o Feliksie Nowowiejskim

19 listopada 2017 roku w Wolborzu i Sulejowie odbędą się spektakle słowno-muzyczne Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń.

więcej
Koncert promujący płytę z muzyką organową Feliksa Nowowiejskiego „Tym, którzy mnie kochają” - miniatura

Koncert promujący płytę z muzyką organową Feliksa Nowowiejskiego „Tym, którzy mnie kochają”

26 listopada 2017 roku w Berlinie odbędzie się koncert promujący płytę CD z utworami organowymi Feliksa Nowowiejskiego, nagranymi przez prof. Elżbietę Karolak na instrumencie F. Eggerta, znajdującym się Herz-Jesu-Kirche, na którym koncertował niegdyś kompozytor.

więcej
Koncert „Nowowiejski na jazzowo” - miniatura

Koncert „Nowowiejski na jazzowo”

17 listopada 2017 roku w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbędzie się koncert „Nowowiejski na jazzowo” w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”.

więcej
Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - dostępny w wersji elektronicznej - miniatura

Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - dostępny w wersji elektronicznej

Miło nam poinformować, że dodatek „Tygodnika Powszechnego” nr 46/2017 „Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany” w całości poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu jest już dostępny w wersji elektronicznej.

więcej
Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam” - miniatura

Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”

Monumentalne oratorium Feliksa Nowowiejskiego „Znalezienie Świętego Krzyża” zabrzmi na Nadzwyczajnym koncercie z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam” 24 listopada o godz. 20.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

więcej
Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora - miniatura

Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora

17 listopada 2017 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach odbędzie się koncert „Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora”.

więcej
Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - miniatura

Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany

Do najnowszego wydania „Tygodnika Powszechnego” nr 46/2017, który do sprzedaży trafi w środę, 8 listopada 2017 roku, zostanie dołączony dodatek „Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany” w całości poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu.

więcej
Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert galowy - miniatura

Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert galowy

13 listopada 2017 roku w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się koncert galowy projektu „Nowowiejski - hołd Ojczyźnie” w ramach obchodów Święta Niepodległości.

więcej
Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń - miniatura

Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń

5 listopada 2017 roku w Kościele Parafialnym p.w. św. Witalisa w Tuszynie odbędzie się spektakl słowno-muzyczny Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń.

więcej
Koncert muzyki sakralnej - prawykonania - miniatura

Koncert muzyki sakralnej - prawykonania

12 listopada 2017 roku w Katedrze Warszawsko-Praskiej odbędzie się Koncert muzyki sakralnej - prawykonania. Na koncert złożą się dwa prawykonania utworów Feliksa Nowowiejskiego na chór żeński, których materiałem źródłowym są rękopisy z Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, w połączeniu z muzyką chóralną twórców młodej generacji.

więcej
Nowowiejski na instrumentach historycznych - miniatura

Nowowiejski na instrumentach historycznych

11 listopada 2017 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach {oh!} Orkiestra Historyczna zagra koncert z okazji Święta Niepodległości i obchodów Roku Nowowiejskiego.

więcej
„Muzyka i sacrum - Mamo, Tato chodźmy na koncert!” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?” - miniatura

„Muzyka i sacrum - Mamo, Tato chodźmy na koncert!” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA zaprasza dzieci od 6 roku życia do udziału w zajęciach edukacyjnych, które odbędą się 12 listopada 2017 roku w Kaplicy Chrystusa Zbawiciela w Domu Katechetycznym przy Kościele Mariackim w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”.

więcej
Koncert z okazji Święta Wszystkich Świętych - miniatura

Koncert z okazji Święta Wszystkich Świętych

1 listopada 2017 roku o godz. 17.00 w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy odbędzie się Koncert z okazji Święta Wszystkich Świętych w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
„Muzyka i sacrum” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?” - miniatura

„Muzyka i sacrum” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”

5 listopada2017 roku w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach odbędzie się koncert „Muzyka i sacrum” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”.

więcej
Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Konferencja popularnonaukowa - miniatura

Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Konferencja popularnonaukowa

7 listopada 2017 roku w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego „Willa wśród róż” w Poznaniu odbędzie się konferencja popularnonaukowa poświęcona postaci i twórczości kompozytora w ramach projektu „Nowowiejski - hołd Ojczyźnie”.

więcej
Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert utworów kameralnych - miniatura

Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert utworów kameralnych

4 listopada 2017 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się Koncert utworów kameralnych Feliksa Nowowiejskiego i polskich kompozytorów I połowy XX wieku w ramach projektu „Nowowiejski - hołd Ojczyźnie”.

więcej
Iwona Fokt - Feliks Nowowiejski - miniatura

Iwona Fokt - Feliks Nowowiejski

W 140. rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego ukazała się na polskim rynku wydawniczym długo wyczekiwana obszerna biografia kompozytora. To wydarzenie ważne nie tylko dla muzykologów i historyków.

więcej
Nowowiejski odkodowany - wydanie partytur i materiałów orkiestrowych - miniatura

Nowowiejski odkodowany - wydanie partytur i materiałów orkiestrowych

Na 25 października 2017 roku zaplanowano publikację partytur i materiałów orkiestrowych trzech małych form symfonicznych w ramach projektu „Nowowiejski odkodowany”.

więcej
Anna Siemińska - Bajka o Feliksie - miniatura

Anna Siemińska - Bajka o Feliksie

30 października 2017 roku do sprzedaży trafi książka Anny Siemińskiej „Bajka o Feliksie”, wydana nakładem Wydawnictwa Astraia.

więcej
Koncert poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu - miniatura

Koncert poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu

24 i 26 października 2017 roku w Barczewie odbędą się koncerty poświęcone Feliksowi Nowowiejskiemu w wykonaniu uczniów Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach.

więcej
Koncert symfoniczny - Nowowiejski 2017 - miniatura

Koncert symfoniczny - Nowowiejski 2017

27 października 2017 roku w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbędzie się Koncert symfoniczny - Nowowiejski 2017.

więcej
Nowowiejski NA NOWO - miniatura

Nowowiejski NA NOWO

W dniach 25-27 października 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga oraz w Kościele św. Łukasza w Radomiu odbędzie się Festiwal „Nowowiejski NA NOWO”.

więcej
Koncert pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Stanisława Moniuszki oraz Mieczysława Karłowicza w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!” - miniatura

Koncert pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Stanisława Moniuszki oraz Mieczysława Karłowicza w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”

26 października 2017 roku w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbędzie się Koncert pieśni w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”.

więcej
Koncert uczniów ZPSM w Częstochowie - miniatura

Koncert uczniów ZPSM w Częstochowie

19 października 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Radomsku odbędzie się Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie.

więcej
Feliks Nowowiejski - Koncert w 140. rocznicę urodzin kompozytora - miniatura

Feliks Nowowiejski - Koncert w 140. rocznicę urodzin kompozytora

12 października 2017 roku w Bazylice Katedralnej w Płocku odbędzie się Koncert symfoniczny w 140. rocznicę urodzin kompozytora, w ramach cyklu „Pamięci Feliksa Nowowiejskiego”.

więcej