Recital organowy w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy” - miniatura

Recital organowy w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”

30 czerwca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy odbędzie się Recital organowy Karola Mossakowskiego w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
Baśnie i legendy w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?” - miniatura

Baśnie i legendy w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”

28 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się koncert „Baśnie i legendy” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”.

więcej
„Quo vadis artysto?” - miniatura

„Quo vadis artysto?”

22 czerwca o godz. 16.30 w Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy odbędzie się koncert „Quo vadis artysto?”.

więcej
Koncert organowy w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!” - miniatura

Koncert organowy w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 16.15 w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie odbędzie się Koncert utworów organowych Feliksa Nowowiejskiego w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”.

więcej
Muzyka ludowa w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?” - miniatura

Muzyka ludowa w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”

W niedzielę, 25 czerwca o godz. 18.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach odbędzie się koncert „Muzyka ludowa” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”.

więcej
Koncert kameralny na Święto Świętej Trójcy w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy” - miniatura

Koncert kameralny na Święto Świętej Trójcy w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”

W niedzielę, 11 czerwca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy odbędzie się Koncert kameralny na Święto Świętej Trójcy w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
XIII Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

XIII Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego

2 czerwca 2017 roku w Olsztynie odbędą się kolejne wydarzenia w ramach trwającego XIII Festiwalu „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Koncert kameralny w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy” - miniatura

Koncert kameralny w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”

W niedzielę, 4 czerwca o godz. 18.30 w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy odbędzie się Koncert kameralny w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
Tematyka marynistyczna w twórczości Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Tematyka marynistyczna w twórczości Feliksa Nowowiejskiego

W dniach 21-22 kwietnia 2017 roku w Szczecinie odbędzie się Konferencja naukowo-artystyczna "Tematyka marynistyczna w twórczości Feliksa Nowowiejskiego".

więcej
 „Nowowiejski 2017” – wyniki odwołań  - miniatura

„Nowowiejski 2017” – wyniki odwołań

Lista pozytywnie rozpatrzonych odwołań do Programu „Nowowiejski 2017” została opublikowana 13 kwietnia 2017 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

więcej
Nowowiejski w BBC Radio 3 - miniatura

Nowowiejski w BBC Radio 3

23 marca 2017 w audycji "Through the Night" na antenie BBC Radio 3 odtworzono "Missa pro pace" op. 49 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Recital organowy - miniatura

Recital organowy

10 kwietnia 2017 roku w Auli Nova w Poznaniu odbędzie się Recital organowy Andrzeja Mikołaja Szadejki. Recital odbędzie się w ramach IV Międzynarodowej Sesji Naukowej "Zabytkowe organy i inne instrumenty klawiszowe - zagadnienia restauracji i rekonstrukcji", która odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Poznaniu.

więcej
Koncert w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena - miniatura

Koncert w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena

W niedzielę, 9 kwietnia o godz. 12.00 w Sali koncertowej Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

więcej
VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

VI Międzynarodowy Konkurs Organowy im. Feliksa Nowowiejskiego

Towarzystwo im. F. Nowowiejskiego wraz z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu zapraszają młodych organistów do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Dwie nominacje do Fryderyków 2017 dla „Quo vadis” - miniatura

Dwie nominacje do Fryderyków 2017 dla „Quo vadis”

Niezwykle miło nam poinformować, że album „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego, którego producentami są Instytut Muzyki i Tańca oraz Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie został nominowany do nagrody Fryderyk 2017 w dwóch kategoriach muzyki poważnej.

więcej
„Nowowiejski 2017” - wyniki naboru - miniatura

„Nowowiejski 2017” - wyniki naboru

Wyniki naboru wniosków do Programu „Nowowiejski 2017” zostały opublikowane 3 marca 2017 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

więcej
Spotkanie promocyjne - „Quo vadis” Nowowiejskiego - miniatura

Spotkanie promocyjne - „Quo vadis” Nowowiejskiego

28 lutego 2017 roku o godz. 14.00 w Sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji wydania albumu CD „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursów - miniatura

Rozstrzygnięcie konkursów

7 lutego 2017 roku rozstrzygnięte zostały dwa ogólnopolskie konkursy dla uczniów szkół muzycznych II st. – Ogólnopolski Konkurs na Aranżację Dzieł Feliksa Nowowiejskiego oraz Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Feliksie Nowowiejskim.

więcej
140. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

140. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego

Dzisiaj, 7 lutego 2017 roku mija 140. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego, polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga i chórmistrza.

więcej
„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 7 lutego - miniatura

„Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 7 lutego

7 lutego 2017 roku do sprzedaży trafi dwupłytowy album CD zawierający pierwsze studyjne nagranie „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego. Album z udziałem wybitnych solistów został przygotowany z okazji Roku Nowowiejskiego, a w sprzedaży będzie dostępny w dniu 140. rocznicy urodzin kompozytora. Do wysłuchania utworu zachęca Krzysztof Zanussi.

więcej
Koncert z okazji 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego i 9. rocznicy Salonu Muzycznego - miniatura

Koncert z okazji 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego i 9. rocznicy Salonu Muzycznego

8 lutego 2017 roku w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu odbędzie się specjalny koncert rocznicowy.

więcej
Feliks Nowowiejski - „Quo vadis”, scena III „Katakumby” - miniatura

Feliks Nowowiejski - „Quo vadis”, scena III „Katakumby”

7 lutego 2017 roku do sprzedaży trafi pierwsze studyjne nagranie płytowe „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego z udziałem wybitnych solistów. Dwupłytowy album CD zostanie wydany w ramach obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Obchody 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Obchody 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego

7 lutego 2017 roku w Barczewie odbędzie się koncert i wystawa w ramach obchodów 140-tej rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Dni Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Dni Feliksa Nowowiejskiego

6 i 7 lutego 2017 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbędą się Dni Feliksa Nowowiejskiego.

więcej
Feliks, kompozytor z Warmii - miniatura

Feliks, kompozytor z Warmii

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie wydała komiksową zgadywankę „Feliks, kompozytor z Warmii”. Autorem ilustracji jest Jarosław Gach.

więcej
Teka kompozytorska Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Teka kompozytorska Feliksa Nowowiejskiego

Imponująca publikacja o twórczości kompozytora „Quo vadis” i „Roty” ukazała się nakładem Fundacji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na 550 stronach autorki „Teki”: Iwona Fokt, Hanna Kostrzewska i Teresa Brodniewicz, opisały szczegółowo wszystkie utwory sygnowane nazwiskiem Nowowiejskiego.

więcej
Krzysztof Zanussi - zapowiedź „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego  - miniatura

Krzysztof Zanussi - zapowiedź „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego

Prezentujemy zapowiedź Krzysztofa Zanussiego dotyczącą studyjnego nagrania płytowego „Quo vadis” Feliksa Nowowiejskiego. Zachęcamy do obejrzenia!

więcej
Kontynuacja Roku Nowowiejskiego - miniatura

Kontynuacja Roku Nowowiejskiego

Dzisiaj upływa 71. rocznica śmierci Feliksa Nowowiejskiego. Zainicjowane działania artystyczne, naukowe i popularyzatorskie, rozpoczęte w Roku Nowowiejskiego 2016, będą kontynuowane do końca tego roku, w którym to obchodzimy 140. rocznicę urodzin twórcy „Roty” (7 lutego).

więcej
Kolędy op. 21 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Kolędy op. 21 nr 3 Feliksa Nowowiejskiego

Sto­wa­rzy­sze­nie Muzyki Polskiej oraz Agencja Ars Operae wydały zbiór 20 Ko­lęd op. 21 nr 3 w wy­ko­na­niu so­pra­nist­ki El­bie­ty Szmyt­ki i pia­ni­sty Grzegorza Bie­ga­sa. Na­gra­nia do­ko­na­no w sa­li Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Ka­to­wi­cach.

więcej
Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca - miniatura

Wystawa w Instytucie Muzyki i Tańca

W związku z obchodami rocznicy Feliks Nowowiejski 2016/2017 Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na wystawę poświęconą Feliksowi Nowowiejskiemu, kompozytorowi, dyrygentowi, organiście, pedagogowi i organizatorowi życia muzycznego w Polsce.

więcej