Raport – Feliks Nowowiejski 2016-2017 - miniatura

Raport – Feliks Nowowiejski 2016-2017

Dzisiaj, 7 lutego 2018 roku przypada 141. rocznica urodzin Feliksa Nowowiejskiego. Zachęcamy do zapoznania się z Raportem – Feliks Nowowiejski 2016-2017, stanowiącym syntetyczne podsumowanie działań związanych z obchodami Roku Nowowiejskiego.

więcej
Zakończył się Rok Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Zakończył się Rok Feliksa Nowowiejskiego

Zakończył się Rok Feliksa Nowowiejskiego, Rok ustanowiony formalnie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na 2016, ale trwający naprawdę pełne dwa lata ze względu zbieżność rocznicy śmierci i urodzin twórcy „Roty”.

więcej
Wyniki badania omnibusowego na temat rozpoznawalności osoby Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Wyniki badania omnibusowego na temat rozpoznawalności osoby Feliksa Nowowiejskiego

Publikujemy wyniki badania omnibusowego na temat rozpoznawalności osoby Feliksa Nowowiejskiego, zrealizowanego na zlecenie Instytutu Muzyki i Tańca przez Centrum Badania Opinii Społecznej w grudniu 2017 roku.

więcej
Scenariusze lekcji o życiu i twórczości Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

Scenariusze lekcji o życiu i twórczości Feliksa Nowowiejskiego

Na stronie internetowej Instytutu Muzyki i Tańca zostały opublikowane scenariusze lekcji o życiu i twórczości Feliksa Nowowiejskiego autorstwa Anny Frołów.

więcej
Bracia, siostry posłuchajcie! - miniatura

Bracia, siostry posłuchajcie!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na koncert polskich kolęd i pastorałek w opracowaniu Feliksa Nowowiejskiego na chór mieszany a cappella. Koncert odbędzie się 20 stycznia 2018 roku w Krakowie.

więcej
„Śmierć Ellenai”: Feliks Nowowiejski, Juliusz Słowacki i Jacek Malczewski - miniatura

„Śmierć Ellenai”: Feliks Nowowiejski, Juliusz Słowacki i Jacek Malczewski

Zachęcamy do obejrzenia zapisu audiowizualnego poematu Feliksa Nowowiejskiego „Śmierć Ellenai” do słów Juliusza Słowackiego.

więcej
Feliks Nowowiejski - „Znalezienie św. Krzyża”  - miniatura

Feliks Nowowiejski - „Znalezienie św. Krzyża”

Zachęcamy do obejrzenia zapisu audiowizualnego oratorium „Znalezienie św. Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego, który pochodzi z Nadzwyczajnego koncertu z okazji Roku Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”.

więcej
Polskie obyczaje i obrzędy w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?” - miniatura

Polskie obyczaje i obrzędy w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”

28 grudnia 2017 roku w Muzeum Archidiecezjalnym w Katowicach odbędzie się koncert „Polskie obyczaje i obrzędy” w ramach cyklu „Co mi w duszy gra?”.

więcej
II Koncert adwentowy: Hubert Niewiadomski i Maciej Bator - miniatura

II Koncert adwentowy: Hubert Niewiadomski i Maciej Bator

17 grudnia 2017 roku o godz. 19.30 w Kościele pw. św. Józefa w Świdnicy odbędzie się drugi koncert adwentowy wieńczący Festiwal „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
Recital organowy Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej i Wigilia Miejska z Rodziną Nowowiejskich - miniatura

Recital organowy Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej i Wigilia Miejska z Rodziną Nowowiejskich

15 grudnia 2017 roku w Barczewie odbędzie się recital organowy Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej i Wigilia Miejska z Rodziną Nowowiejskich.

więcej
Koncert adwentowy: Dagmara Barna i Zuzanna Bator - miniatura

Koncert adwentowy: Dagmara Barna i Zuzanna Bator

10 grudnia 2017 roku o godz. 19.30 w Kościele pw. św. Józefa w Świdnicy odbędzie się koncert adwentowy wieńczący Festiwal „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
Siedem dni w „Willi wśród róż” - miniatura

Siedem dni w „Willi wśród róż”

Na rynku wydawniczym ukazała się książka Bogny Nowowiejskiej-Bielawskiej Siedem dni w „Willi wśród róż”, wydana nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

więcej
„Feliks Nowowiejski - Symfonie” - album CD w sprzedaży od 8 grudnia! - miniatura

„Feliks Nowowiejski - Symfonie” - album CD w sprzedaży od 8 grudnia!

8 grudnia 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Feliks Nowowiejski - Symfonie”. Album z udziałem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza został wydany nakładem DUX.

więcej
„Meandry wyobraźni” - utwory fortepianowe Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

„Meandry wyobraźni” - utwory fortepianowe Feliksa Nowowiejskiego

18 grudnia 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Meandry wyobraźni” zawierający utwory fortepianowe Feliksa Nowowiejskiego. Album z udziałem pianistki Anny Miernik zostanie wydany nakładem Stowarzyszenia Artystycznego PianoClassic.

więcej
Legenda Bałtyku - miniatura

Legenda Bałtyku

8 grudnia 2017 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbędzie się premiera opery Feliksa Nowowiejskiego „Legenda Bałtyku”.

więcej
Fotorelacja z Nadzwyczajnego koncertu z okazji Roku Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam” - miniatura

Fotorelacja z Nadzwyczajnego koncertu z okazji Roku Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”

Owacją na stojąco po wykonaniu oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża” Feliksa Nowowiejskiego w piątek wieczorem, 22 listopada 2017 roku w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie zakończył się Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”.

więcej
Mistrzowski recital organowy Arkadiusza Popławskiego - miniatura

Mistrzowski recital organowy Arkadiusza Popławskiego

26 listopada 2017 roku o godz. 17.00 w Kościele Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy odbędzie się mistrzowski recital organowy Arkadiusza Popławskiego w ramach Festiwalu „Nowowiejski-Świdnica-Organy”.

więcej
„Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego - miniatura

„Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego

26 listopada 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Tym, którzy mnie kochają” - muzyka organowa Feliksa Nowowiejskiego. Album z udziałem organistki Elżbiety Karolak został wydany nakładem DUX.

więcej
Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - miniatura

Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie

15 grudnia 2017 roku ukaże się publikacja albumowa „Przewodnik Feliksa Nowowiejskiego. Pamiątki i rękopisy w zbiorach Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie”, której wydawcą jest Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie.

więcej
„Znalezienie Świętego Krzyża” - transmisja online koncertu - miniatura

„Znalezienie Świętego Krzyża” - transmisja online koncertu

Już w najbliższy piątek, 24 listopada 2017 roku w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”. Osobom, które nie będą mogły uczestniczyć w koncercie, polecamy śledzenie transmisji online!

więcej
Koncerty organowe i utwory organowe Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 24 listopada - miniatura

Koncerty organowe i utwory organowe Feliksa Nowowiejskiego w sprzedaży od 24 listopada

24 listopada 2017 roku do sprzedaży trafi album CD „Feliks Nowowiejski - Koncerty organowe, utwory organowe”. Album z udziałem organisty Stanisława Diwiszka został wydany nakładem Acte Préalable.

więcej
Wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego  - miniatura

Wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego

15 listopada 2017 roku do sprzedaży trafiło wydawnictwo nutowe „20 kolęd” Feliksa Nowowiejskiego na głos solo z towarzyszeniem fortepianu, wydane nakładem Wydawnictwa Graf_ika.

więcej
Spektakle słowno-muzyczne o Feliksie Nowowiejskim - miniatura

Spektakle słowno-muzyczne o Feliksie Nowowiejskim

19 listopada 2017 roku w Wolborzu i Sulejowie odbędą się spektakle słowno-muzyczne Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń.

więcej
Koncert promujący płytę z muzyką organową Feliksa Nowowiejskiego „Tym, którzy mnie kochają” - miniatura

Koncert promujący płytę z muzyką organową Feliksa Nowowiejskiego „Tym, którzy mnie kochają”

26 listopada 2017 roku w Berlinie odbędzie się koncert promujący płytę CD z utworami organowymi Feliksa Nowowiejskiego, nagranymi przez prof. Elżbietę Karolak na instrumencie F. Eggerta, znajdującym się Herz-Jesu-Kirche, na którym koncertował niegdyś kompozytor.

więcej
Koncert „Nowowiejski na jazzowo” - miniatura

Koncert „Nowowiejski na jazzowo”

17 listopada 2017 roku w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbędzie się koncert „Nowowiejski na jazzowo” w ramach cyklu „Nowowiejski na propsie!”.

więcej
Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - dostępny w wersji elektronicznej - miniatura

Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - dostępny w wersji elektronicznej

Miło nam poinformować, że dodatek „Tygodnika Powszechnego” nr 46/2017 „Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany” w całości poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu jest już dostępny w wersji elektronicznej.

więcej
Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam” - miniatura

Nadzwyczajny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam”

Monumentalne oratorium Feliksa Nowowiejskiego „Znalezienie Świętego Krzyża” zabrzmi na Nadzwyczajnym koncercie z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego „Profesor Mieczysław Nowakowski in memoriam” 24 listopada o godz. 20.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

więcej
Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora - miniatura

Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora

17 listopada 2017 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach odbędzie się koncert „Feliks Nowowiejski. Portret kompozytora”.

więcej
Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany - miniatura

Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany

Do najnowszego wydania „Tygodnika Powszechnego” nr 46/2017, który do sprzedaży trafi w środę, 8 listopada 2017 roku, zostanie dołączony dodatek „Feliks Nowowiejski. Król Wichrów odpomniany” w całości poświęcony Feliksowi Nowowiejskiemu.

więcej
Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert galowy - miniatura

Nowowiejski - hołd Ojczyźnie: Koncert galowy

13 listopada 2017 roku w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się koncert galowy projektu „Nowowiejski - hołd Ojczyźnie” w ramach obchodów Święta Niepodległości.

więcej